Outlook Express

 1. Microsoft Outlook Express programını açtıktan sonra, karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir. Orada istenilen bilgiyi girdikten sonra "İleri" tuşuna basınız,


  1
 2. Açılan pencerede, sizden bir E-Posta adresi girmenizi istemektedir. E-Posta adresiniz girdikten sonra "İleri" tuşuna basınız,deneme.com yerine kendi web sayfanızı yazmanız gerekmektedir.


  2
 3. Karşınıza gelen ekranda aşağıdaki resim gibi, doldurmanız gerekmektedir. alanadı.com yerine kendi web sayfanızı yazmanız gerekmektedir.


  3
 4. Bu adımda karşınıza E-posta Hesapları penceresi gelecektir. Bu kısımdaki bilgileri resim gördüğünüz gibi doldurmanız gerekmektedir. Resimde belirtilen domain.com yerine kendi web sayfasınızı yazmanız gerekmektedir.


  4
 5. Karşınıza gelen ekranda "Son" butonuna basarak kurulumu tamamlayınız.


  5
 6. Daha sonra Outlook Express programınızdaki en üstte yer alan "Araçlar" sekmesine girip "Hesaplar" bölümüne tıklayınız.


  6
 7. Karşınıza gelen Internet Hesapları kısmında hesap listenizdeki e-posta adresini seçerek, sağ tarafta bulunan "Özellikler" sekmesine basınız.


  7
 8. Açılan pencerede üst sekmeden "Sunucular" bölümüne girip aşağıdaki gibi "Sunucum kimlik doğrulaması gerektiriyor" kısmını işaretleyiniz.


  8
 9. Yine aynı ekranı kapatmadan, üst kısımda "Gelişmiş" sekmesine tıklayınız ve "Giden Posta (SMTP)" bölümünü "587" olarak değiştirdikten sonra "Tamam" butonuna basınız.


  9

E-Posta adresiniz Outlook Express programınıza tanıtılmıştır.