“WORLD CUP FANS 2014” RAPORUNU İNCELEDİNİZ Mİ?

32 ülkede, 16-64 yaş arası 42.000 internet kullanıcısını kapsayan “World Cup Fans” raporu yayınlandı! Rapora göre Dünya Kupası takipçileri Real-Time Fanlar, Part-Time Fanlar ve İlgilenmeyenler olmak üzere 3 hedef kitlede inceleniyor. Bu hedef kitlelerin demografik özelilkleri ve dijital davranışları raporda belirtilmekte. Araştırmalara göre, Real Time Fanlar oldukça çok sayıda maçı canlı izleyeceğini belirten kişilerden oluşurken; Part Time Fanlar ise fırsat oldukça maçları izlemeye çalışacaklarını belirten kişilerden oluşuyor. Araştırmaların sonucuna göre;
  • İnternet kullanıcısı 16-64 yaş grubu kişilerin %68 ‘inin maçları takip edeceği ortaya çıkıyor. Bu ordanın %24 ‘ü maçları canlı izlemeye çalışan Real Time Fanlardan oluşurken, bu hedef kitle 25-34 yaş arası erkek, evli ve çocuklu, gelir seviyesi yüksek profillerden oluşuyor.
  • Real Time Fan gurubu rekamcılar için oldukça iyi bir hedef kitle oluştururken son trendleri takip etme özelliğine de sahip. Ayrıca maceracı ve global ekonomi hakında en pozitif görüşe sahip bir profil oluşturuyor.
  • Real Time Fanlar için mobil cihaz ve tabletler büyük önem taşıyor. %73 ‘ü mobil cihazlarda online oluyor, %38 ‘i ise tablet kullanıyor.
  • Real Time Fanlarının ikinci ekran kullanım oranlarıda oldukça yüksek. Fanların %91 ‘i TV izlerken %63 oranında mobil cihazlarını ikinci bir ekran olarak kullanıyor.
  • Real Time Fanlar oldukça sosyal! En yüksekKlout puanına ve Twitterda yüksek takipçilere saip danlarımız sosyal ağlarda çok fazla zaman geçiriyor. %88 ‘inin Facebook hesabı var ve %52 ‘si her ay aktif. Google Plus, Twitter ve Youtube ‘un düzenli kullanım oranı ise %30 olarak tespit edilmiş.
  • Real Time Fanlar diğer izleyicilere göre sosyal ağlarda marka sayfalarını beğenmeye ve ziyaret etmeye daha yatkın. %31 lik bir kitle vaktini buna harcıyor. Özellikle Twitter da da oldukça aktifler