MOBİL UYGULAMALARA DAİR 7 NOKTA

Gün geçtikçe gelişen mobil uygulama pazarında sahtekarlık ve siber suç oranları da artmaya başladı. Yanımızdan ayırmadığımız akıllı telefonlarımızın aklını alacak tehditlere karşı dikkat etmeniz gerekenlerin bir listesiniz yaptık, lafı uzatmadan;
  1. Uygulama marketinden (Google Play Store, AppStore vb.) indirmek istediğiniz uygulama ile ilgili yorumları mutlaka okuyun. Yardımsever insanlar virüs varsa yorumda mutlaka belirtiyorlar.
  2. Yorumları yalnızca virüs tehdidine karşı değil; uygulama aksaklıkları, eksik yönleri ve olumlu özellikleri hakkında bilgi edinmek için de inceleyebilirsiniz.
  3. Uygulama boyutuna dikkat edin. Çok büyük boyutlu uygulamalar telefonunuzun ısınmasına, yavaşlamasına ve performansının düşmesine neden olacaktır.
  4. Uygulama önbelleklerini temizleyin, hatta imkanınız varsa belli aralıklarda telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürün.
  5. Uygulamayı üreten firmanın veya kişilerin kim olduğunu araştırın, daha fonksiyonel uygulamalara ulaşmanıza yarayabilir.
  6. Uygulamayı beğenmediyseniz veya işinize yaramıyorsa hemen kaldırın, bugünün işini yarına bırakmayın; telefonunuz uygulama yığınını taşımak istemeyecektir.
  7. İnternet paketinizi sık sık kontrol edin özellikle sınırlı paket kullanıyorsanız.
devamı gelecek… mobmob *Kullanılan görsel bir reklam afişidir: “Extended Warranty” Extended Warranty: Genişletilmiş garanti anlamına gelir, elektrik veya mekanik arıza için kapsama alanını ifade eder.