Help & Support Tool

Search results

   Setting up an e-mail account in Apple Mac Mail

   1. Mac OS işletim sistemiyle birlikte gelen Mac Mail uygulamasıyla e-postalarınıza erişmek için öncelikle sisteme e-posta adresinizle ilgili bilgileri girmelisiniz. Bu işlem için öncelikle Mail menüsünden Preferences seçeneğine tıklıyoruz.

   2. Üst sekmelerden Accounts seçeneğine, buradan da yeni bir hesap eklemek için sol altta bulunan artı (+) işaretine tıklıyoruz.

   3. Hesap Türü olarak POP, Hesap Açıklaması'na e-posta hesabınızla ilgili herhangi bir açıklama, Tam Ad kısmına e-posta gönderiminde görünmesini istediğiniz adınızı ve son olarak E-posta Adresi'neyse e-posta adresinizin tamamını yazıyoruz.

   4. Gelen Posta Sunucusu adımında gelen posta sunucusu kısmına "185.87.252.21" adresini, kullanıcı adı bölümüneyse e-posta adresinizin tamamını yazmalısınız.

   5. Gelen Posta Güvenliği adımında Kimlik Doğrulama kısmında Parola'yı seçiyoruz ve SSL (Secure Sockets Layer) Kullan seçeneğini işaretsiz bırakıyoruz.

   6. Giden Posta Sunucusu adımında Giden Posta Sunucusu olarak "185.87.252.21" adresini ve Kimlik Doğrulaması Kullan seçeneğini işaretliyoruz. Kullanıcı Adı kısmında e-posta adresinizin tamamını yazdığınıza emin olunuz.

   7. Tüm işlemleri bitirdiğinizde son olarak karşınıza Hesap Özeti çıkacaktır. Biraz önce yaptığınız tüm adımların doğru olduğunu tekrar kontrol edip, Sürdür butonuna tıklayınız.

   Couldn't we solve your problem?

   We're sorry that we can't solve it.
   Send a request to us with your problem and information.

   Problem:
   Name:
   Email address:
   Which one could be relevant?